V září na český trh dorazí #glo – druhý přístroj na bezdýmé užívání tabáku, tento od British American Tobacco (BAT).

Byť GLO funguje zcela jinak, jde o přímou konkurenci přístroje #IQOS, který vyvinul a už přes rok i na českém trhu nabízí Philip Morris ČR a.s.

Zatímco Philip Morris již má díky delší době na trhu také klinické studie na lidech, a může tak tvrdit, že IQOS škodí lidskému zdraví podstatně méně než kouření cigaret, výrobce BAT zveřejnil teprve první laboratorní zkoušku, vykazující ovšem podobné výsledky, jako laboratorní testy IQOSu.

V ČEM JSOU SI PODOBNÉ:

 • IQOS i GLO nespalují tabák, takže neprodukují kouř, a pára z nich prokazatelně obsahuje až o 95 % méně potenciálně škodlivých látek, než kolik jich vzniká při kouření cigaret.
 • Užívání IQOSu i GLO je českým zákonem povoleno v restauracích i kavárnách, jestliže s tím majitel provozovny souhlasí.
 • Pro tabák určený jen k zahřívání zatím není státem stanovena spotřební daň, ceny v maloobchodech tedy mohou být libovolné, dle cenotvorby každého podnikatele (pokud ovšem tabákové náplně #NEOstiks pro GLO nebudou mít bezpečnostní hliníkovou fólii, a půjdou tedy kouřit stejně jako cigarety, mohla by se na ně vztahovat stejná spotřební daň jako na cigarety, a tím pádem by musely mít kolek s pevnou cenou pro všechny).

ČÍM SE LIŠÍ:

 • GLO je složeno z jediného dílu, takže uživatel drží v ruce celou krabičku.
 • IQOS je složen ze dvou dílů (nabíječka a nahřívač), takže uživatel drží v ruce jen tenký nahřívač.
 • GLO zahřívá tabák okolo tabákové náplně, tedy přes cigaretový papírek.
 • IQOS zahřívá přímo tabák zevnitř planžetou, na kterou se tabáková náplň narazí.
 • GLO zahřívá tabák až na cca 240°C, zatímco IQOS až na cca 300°C
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO jsou tenké jako slim cigareta, a obsahují také méně tabáku než #Heets – tabákové náplně do IQOSu.
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO obsahují tabák zpracovaný podobně jako pro cigarety (nařezaný na nitky), proto se dají kouřit stejně jako cigarety.
 • Tabákové náplně Heets pro IQOS obsahují tabák zpracovaný zcela jinak než cigaretový tabák, je slisovaný, takže by se nedal účinně kouřit ani po vložení do cigaretové dutinky.
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO mají filtr složen ze dvou částí.
 • Tabákové náplně Heets pro IQOS mají filtr složen ze tří částí, navíc je zde přírodní biopolymerový chladič.
 • GLO lze užívat 3,5 minuty a počet potáhnutí nepočítá (takže při více potáhnutích už na konci z GLO vdechujete jen páru s minimem nikotinu a bez příchuti), IQOS lze užívat cca 5 minut nebo 14 potáhnutí (takže pára z IQOSu až do konce obsahuje nikotin i aroma).
 • GLO se před použitím nahřívá cca 40 sekund, IQOS cca 20 sekund.
 • GLO lze znovu použít ihned, IQOS se po každém použití nabíjí 4 minuty.
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO (na snímcích) pocházejí z Rumunska, a nemají mezi tabákem a papírkem bezpečnostní hliníkovou fólii nařízenou Evropskou unií, a dají se tedy kouřit stejně jako cigarety.
 • Tabákové náplně Heets pro IQOS mají mezi tabákem a papírkem bezpečnostní hliníkovou fólii, nedají se tedy kouřit stejně jako cigarety, a nic nepropálí, když spadnou na ubrus nebo potahy v autě.

Prodej GLO a prvních třech příchutí tabákových náplní Neo v Česku bude spuštěn o půlnoci 22. 9. 2018 přes eShop www.MyGLO.cz, kde se již zájemci mají možnost registrovat.

Dále budou následovat kamenné obchody (menší sítě trafik, jako např. Traficon, čerpací stanice, apod.), od 24. 9. pak na českém trhu začnou působit obchodní zástupci BAT, tzv. Ambasadoři.

Ve většině postupů BAT převzal úspěšný model Philip Morris ČR, protože BAT Ambasadoři budou pracovat velmi podobně, jako IQOS partneři.
Budou tedy poskytovat až sedmidenní zápůjčky GLO, a věnovat se po celé ČR osobně zákazníkům, kteří si GLO chtějí vyzkoušet, nebo rovnou zakoupit.

Ceny GLO a Neo v Česku budou oficiálně zveřejněny až prvním dnem prodeje na eShopu.

Bezplatná infolinka – Centrum zákaznické péče GLO je 800610610.

Máte-li jakékoliv dotazy ke GLO či IQOSu, napište nám do komentářů, rádi vše zodpovíme.

Be Sociable, Share!
Odpovědi k “GLO a IQOS – přístroje na bezdýmé užívání tabáku”
 1. Jana napsal:

  Spousta mylnych informaci co se GLO tyce!!!! Prosim o napravu.Za BAT rada podam pravdive informace.

 2. admin napsal:

  Dobrý den Jano, děkuji Vám za názor, toto jsou mé poznatky jako odborníka na IQOS, který byl na několikahodinové přednášce o GLO.

  Jste-li produkt manažerem BAT, a máte k dispozici jakékoliv další zajímavé či pro uživatele užitečné informace, rád se s Vámi osobně sejdu a nové poznatky doplním do toho článku, nebo napíšu nový článek.

  Stačí mi napsat Vaše telefonní číslo do komentáře (nebude zveřejněn) nebo rovnou zavolat, a můžeme si dohodnout termín i místo schůzky.

 3. Jana napsal:

  Pokud jste z Olomouce nebo z Ostravy, ráda si s Vámi sjednam schůzku a uvedu informace na pravou míru, případně předvedou a dám k vyzkoušení..pošlete li mi do mailu kontakt, ráda Vám zavolám a případně to můžeme probrat i telefonicky.

 4. Srovnání napsal:

  Dobrý večer, mám možnost jako běžný uživatel srovnání Glo a Iqos. Vzhled: Glo vypadá tak trošku jako alkohol tester a to mu vážně ubírá na sexepealu. Iqos vypadá jako tlustá velká cigareta a to jde. Chuť: Glo sice má více příchutí ale vetšinou s mentolem, to může být zajímavé pro určitou skupinu uživatelů, ale pro silného kuřáka nic zajímavého. U Glo je chuť s umělou pachutí, nechápu proč to tak je, ale pachuť je v ústech, chuť nic moc cigaretě vzdálená, spíše jako e-cigareta. Iqos má opravdu příjemnou chuť, ale zase trošku víc smdí. Nicméně chuť podobná cigaretě vítězí. Údržba: vesměs bezúdržbová Glo se zdá jako výhoda, ale vyčistit Iqos tak složité není a děsí mě co je uvnitř Glo po třeba roce, půl roce … když se nečistí nijak. Pokud člověk hledá alternativu k elektronické cigaretě asi bych mu doporučila Glo. Pokud k cigaretě klasické tak Iqos.

 5. admin napsal:

  Pohybuji se především po Praze a středních Čechách, nemám problém se s Vámi sejít u Vás na centrále.

 6. Robert černý napsal:

  Dobrý den jezdíte i do Šumperka děkuji měl bych o to zájem

 7. Adriána Havlová napsal:

  Dobrý den když jsem astmatik je pro mne neak škodlivý Glo? Dekuji

 8. admin napsal:

  Dobrý den, veškeré zdravotní záležitosti prosím vždy zásadně konzultujte jedině s odborníkem – tedy se svým lékařem, nikdy ne kdesi na internetu, ani na sociálních sítích.

 9. Terr napsal:

  Kde se dá koupit za přijatelnou cenu ???měla bych vážný zájem

 10. admin napsal:

  Článek se jmenuje GLO a IQOS, o který z přístrojů tedy máte zájem?

 11.  
Zanechej komentář