O webu Tobacco.cz

Na doméně Tobacco.cz jsme v letech 1999 až 2005 pravidelně publikovali zprávy z oblasti tabákového byznysu, ve kterých jsme se snažili komplexně informovat o novinkách v oboru, zákonných normách, činnosti oborových sdružení a pod.. Po omezení tabákové reklamy jsme svou činnost přizpůsobili legislativě a specializovaný oborový B2B server Tobacco.cz tak sloužil jako informační zdroj pro obchodníky s tabákem.

Tabáčník - titulka 2003 - číslo mínus 3Na základě dlouholetých zkušeností z tabákového oboru (vlastnil jsem a řídil v letech 1993 až 1998 jeden z největších velkoobchodů s tabákem v ČR s ročním obratem až 3/4 miliardy Kč, založil jsem a první rok řídil dodnes fungující nákupní alianci nezávislých velkoobchodů s tabákem) jsme v roce 2003 začali vydávat také tištěný časopis Tobacconist, s výhradně adresnou distribucí prodejcům tabáku.

V nákladu 20 tisíc kusů tedy vyšlo první pilotní číslo tišteného časopisu Tobacconist (viz titulní strana nalevo), které jsme 30. 9. 2003 zdarma rozdistribuovali na 15 tisíc trafik, 4 tisíce hotelů a gastroprovozoven. Přes 500 kusů jsme zaslali přímo dovozcům, výrobcům a obchodníkům z tabákové byznysu, reklamním a mediálním agenturám.

Jelikož ze strany tabákových firem bohužel nebyl dostatečný zájem ani o internetovou, ani o tištěnou formu prezentace jejich výrobků, tištěný časopis Tobacconist vyšel pouze jednou. Další dvě čísla byla obsahově nachystána, ale chyběly finance na dotování jejich vytištění a distribuci.

Vzhledem k mému postupnému profesnímu přechodu do oboru telekomunikací jsme od ledna 2008 na doméně Tobacco.cz o tabákových výrobcích přestali psát a její obsah nyní věnujeme zdravotní osvětě.

Máte-li zájem o spolupráci či prezentaci vašich zdraví prospěšných produktů, napište nám prosím pomocí níže uvedeného formuláře (váš text nebude publikován), nebo nám můžete zavolat.

tobacco.cz - Google Analytics 2008-08 až 2009-07

Protože nám také internetová verze magazínu Tobacco.cz dlouhodobě byla spíše koníčkem, než profitujícím médiem, je nyní z pragmatických důvodů celý desetiletý redakční archív k prodeji.

Máte-li tedy zájem o celou databázi téměř tisíce článků, více než 3 tisíc obrázků a fotografií s tabákovou tématikou, loga tabákových firem, knihovnu českých i zahraničních tištěných časopisů o tabáku, firemních časopisů tabákových firem, archív tabákové reklamy z českých tištěných médií, archív ceníků a nabídkových katalogů tabákových firem, sbírku reklamních materiálů (zapalovače, zápalkové krabičky, propisky a pod.) s logy tabákových značek a firem, databázi kontaktů na tabákové výrobce, dovozce, všechny české velkoobchody i vybrané specializované maloobchody, kontaktujte mne prosím.

Na prodej je také slovní ochranná známka VIRTUAL TOBACCO SHOP, kterou máme v České republice zaregistrovánu od 22. 3. 2002 pro třídy 34 a 35:
(34) tabák, tabák v surovém stavu, tabák zpracovaný, tabák v balících a ve smotkách, tabák šňupavý a žvýkací, tabatěrky a tabákové výrobky, cigarety, cigára, doutníky, dutinky, fajfky, dýmky, cigaretové papírky, zapalovače, lulky, lulkové tabáky, zápalky, potřeby pro kuřáky, cigaretové krabice a pouzdra, cigaretové špičky a náustky, cigarillos, kuřácké soupravy;
(35) inzertní a reklamní činnost, zprostředkovatelské, marketingové, informační, databázové a poradenské služby v oblasti obchodu s tabákovými výrobky, včetně oblasti poskytování obchodních služeb prostřednictvím internetu

Jarek Jesenský, šéfredaktor
mobil: 7777 59 888

Be Sociable, Share!
Odpovědi k “O webu Tobacco.cz”
 1. admin napsal:

  Vážený pane Chmátale,
  jako velkoobchodník jsem se vždy snažil držet zásady, že výrobce má vyrábět, dovozce dovážet, velkoobchod distribuovat a maloobchodník prodávat. Jen tak může dle mého názoru každý z nich dělat tu svou činnost co nejlépe.

  O samotnou možnost pěstování tabáku v ČR jsem se tedy vůbec nikdy nezajímal, nestíhal jsem bohužel ani to co jsem chtěl na 100%. Dokáži si představit, že s českou byrokracií může být těžší začít, než tabák pěstovat ;-).

  Každopádně bych si jako první písemně vyžádal stanoviska a požadavky minimálně od Ministerstva financí, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Ministerstva zemědělství a Ministerstva zdravotnictví, nic za to nedáte a co je na papíře s razítkem státního orgánu, to má na rozdíl od internetové diskuse skutečnou váhu.

  Podrobně bych si prostudoval znění zákona č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních, zákona č. 110/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů a vyhlášky č. 344/2003 Sb., plus zákon č. 379/2005 Sb. o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů.

  Dále bych oslovil Philip Morris v Kutné Hoře, kde dodnes sedí mnoho odborníků co se týče zpracování tabáku a jistě toho budou nejvíc ze všech v Česku působících obchodních firem vědět také o samotném pěstování tabáku.
  Nehledě na to, že by nebylo špatné od nich získat informace o tom, zda vůbec a za jakých podmínek by byli ochotni v Česku pěstovaný tabák vykupovat ;-).

 2. Tabák napsal:

  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, koketuji s myšlenkou začít pěstovat tabák komerčně u nás v republice, postupně si sháním různé informace o pěstování, legislativě apod, bohužel všude narážím na názor, že tabák se smí u nás pěstovat pouze pro soukromé účely, mohl by jste mi o tom říci něco bližšího? Pokud jste byl majitel největšího velkoobchodu s tabákem, jistě tuto problematiku znáte velmi dobře. Pokud budete mít čas a náladu mi odpovědět na moje dotazy, budu Vám velmi vděčný. S pozdravem Chmátal

 3. Maloobchodní prodej napsal:

  Dobrý den,

  chci se zeptat, jaká povolení či oprávnění musím mít k maloobchodnímu prodeji tabákových výrobků?

  Díky za odpověď.

  Stejskal

 4. admin napsal:

  Dobrý den,
  pokud je mi známo, není pro běžný maloobchodní prodej tabákových výrobků potřeba žádné speciální povolení, měl by stačit Živnostenský list „nákup a prodej zboží“.
  Vždy je však vhodné se zeptat na živnostenském úřadě, pod který spadáte.

 5. Maloobchodní prodej napsal:

  Díky za odpověď a přeju hezký den.

  Stejskal

 6.  
Zanechej komentář